Stařec a Kuře /

Další, v pořadí již třetí čast volného pokračování autobiografického příběhu spisovatele a básníka, chovatele koní i zakladatele babyboxů.

Main Author: Hess, Ludvík, 1947-
Format: Book
Language: Česky
Subjects:
Konspekt: 821.162.3-3
929
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Další, v pořadí již třetí čast volného pokračování autobiografického příběhu spisovatele a básníka, chovatele koní i zakladatele babyboxů.
Stejně jako v předcházejících částech ("Romance o klisničkách a balady o ženách", "Čtyřúhelník"), i zde se autor vrací ke svému základnímu tématu, jímž je zabezpečení, provoz a budování sítě babyboxů a péče o koně. Na scénu opět vstupuje jeho autobiografický hrdina Jaroslav, který v této ušlechtilé činnosti spatřuje smysl svého života. I když Jaroslav vzpomíná v této knize i na své dětství, dějovou kostru tvoří vyprávění o událostech, k nimž došlo v poměrně krátkém časovém úseku (od června 2010 do léta 2011). Kromě vytrvalé práce ve dvou již uvedených oblastech potkává stárnoucí Jaroslav mladou ženu, jež ho okouzlí a stane se součástí jeho příběhu. Je jí sociální pracovnice, kterou Jaroslav vybaví jménem Mladé nebo Nezkušené Kuře.
Physical Description: 215 s. : il. ; 24 cm
ISBN: 9788072292790